Jun
22
Thu
Thursday Night Varsity Basketball Machnica @ Machnica Community Center
Jun 22 @ 5:00 pm

6:00 – (3) TAPESTRY vs. (4) MIDDLE COLLEGE
6:55 – (1) MCKINLEY vs. (7) N. TONAWANDA
7:50 – (6) OLMSTED vs. (8) BASCS
8:45 – (2) ST FRANCIS vs. (5) NICHOLS

Jun
26
Mon
Monday Varsity Basketball Machnica @ Machnica Community Center
Jun 26 @ 5:00 pm

5:00 – (2) CHRISTIAN CENTRAL vs. (11) EMERSON
5:55 – (3) TAPESTRY vs. (10) RB3
6:50 – (4) DUNKIRK vs. (9) CSAT
7:45 – (5) MST SENECA vs. (8) KEN WEST
8:40 – (6) LAFAYETTE vs. (7) ST. FRANCIS

BYE – (1) MCKINLEY

Jun
27
Tue
Girls Basketball 12U
Jun 27 all-day
Girls Basketball 15U
Jun 27 all-day
Tuesday Night Varsity Basketball Machnica @ Machnica Community Center
Jun 27 @ 5:00 pm

5:00 – (2) CITY HONORS vs. (11) HUTCH TECH
5:55 – (3) ORACLE vs. (10) NIA CATHOLIC
6:50 – (4) BURGARD vs. (9) NICHOLS
7:45 – (5) TAPESTRY vs. (8) MIDDLE EARLY
8:40 – (6) GRAND ISLAND vs. (7) N. TONAWANDA

BYE – (1) MCKINLEY

Jun
28
Wed
Boys Basketball 16U @ Machnica Community Center
Jun 28 @ 6:00 pm

6:00 – (1) SPARTANS vs. (6) NF TARHEELS
7:00 – (2) NEBC vs. (5) LINCOLN MEMORIAL
8:00 – (3) LINCOLN vs. (4) MC

BYE – (7) SALVATION ARMY

Jun
29
Thu
Thursday Night Varsity Basketball Machnica @ Machnica Community Center
Jun 29 @ 5:00 pm

6:00 – (3) TAPESTRY vs. (5) NICHOLS
6:55 – (2) ST FRANCIS vs. (6) OLMSTED
7:50 – (1) MCKINLEY vs. (4) MIDDLE COLLEGE
8:45 – (7) N. TONAWANDA vs. (8) BASCS

Girls Varsity Basketball @ Delavan Grider Community Center
Jun 29 @ 5:30 pm

5:30 – (2) McKINLEY vs. (5) EMERSON
6:25 – (1) OLMSTED vs. (6) ORACLE
7:20 – (3) HEALTH SCI vs. (4) ARTS
8:15 – (7) TAPESTRY vs. (8) I-90

Jul
1
Sat
Boys Basketball 10U @ Tosh Collins Community Center
Jul 1 @ 9:00 am

9:00 – (1) LINCOLN vs. (2) ASARESE
9:55 – (4) BUFFALO ELITE vs. (5) WNY THUNDER SELECT 1
10:50 – (3) MCKINLEY vs. (6) WNY THUNDER SELECT 2

Boys Basketball 14U League A @ Machnica Community Center
Jul 1 @ 9:30 am

9:30 – (1) A FIRE SPOT vs. (2) A CROSSOVER
10:30 – (4) A ASARESE vs. (5) A TITANS WHITE
11:30 – (3) A CCA vs. (6) A DEPEW HUSTLE

Boys Basketball 14U League B @ Machnica Community Center
Jul 1 @ 9:30 am

12:30 – (1) B LINCOLN vs. (6) A SPARTANS
1:30 – (3) B COLLEGE BOUND vs. (4) B TITANS BLUE
2:30 – (2) B NEBC vs. (5) B GLORIA PARKS

BYE – (7) B WNY SNEAKERHEADS

Boys Basketball 12U @ Tosh Collins Community Center
Jul 1 @ 11:45 am

11:45 – (4) SPARTANS vs. (5) NEBC
12:40 – (2) ASARESE vs. (7) CITY ROCKS WEST
1:35 – (1) LINCOLN vs. (8) WNY BRAVES
2:30 – (3) LANIGAN vs. (6) COLLEGE BOUND

Jul
3
Mon
Monday Varsity Basketball Machnica @ Machnica Community Center
Jul 3 @ 5:00 pm

5:00 – (2) CHRISTIAN CENTRAL vs. (10) RB3
5:55 – (5) MST SENECA vs. (7) ST. FRANCIS
6:50 – (4) DUNKIRK vs. (8) KEN WEST
7:45 – (3) TAPESTRY vs. (9) CSAT
8:40 -(1) MCKINLEY  vs. (11) EMERSON

BYE – (6) LAFAYETTE

Jul
5
Wed
Boys Basketball 16U @ Machnica Community Center
Jul 5 @ 6:00 pm

6:00 – (2) NEBC vs. (4) MC
7:00 – (1) SPARTANS vs. (5) LINCOLN MEMORIAL
8:00 – (6) NF TARHEELS vs. (7) SALVATION ARMY

BYE – (3) LINCOLN

Jul
6
Thu
Girls Varsity Basketball @ Delavan Grider Community Center
Jul 6 @ 5:00 pm

5:00 – (1) OLMSTED vs. (5) EMERSON
5:55 – (2) McKINLEY vs. (4) ARTS
6:50 – (6) ORACLE vs. (7) TAPESTRY
7:45 – (3) HEALTH SCI vs. (8) I-90

Thursday Night Varsity Basketball Machnica @ Machnica Community Center
Jul 6 @ 5:00 pm

6:00 – (5) NICHOLS vs. (7) N. TONAWANDA
6:55 – (2) ST FRANCIS vs. (3) TAPESTRY
7:50 – (1) MCKINLEY vs. (6) OLMSTED
8:45 – (4) MIDDLE COLLEGE vs. (8) BASCS

Jul
8
Sat
Boys Basketball 10U @ Tosh Collins Community Center
Jul 8 @ 9:00 am

9:00 – (3) MCKINLEY vs. (4) BUFFALO ELITE
9:55 – (1) LINCOLN vs. (6) WNY THUNDER SELECT 2
10:50 – (2) ASARESE vs. (5) WNY THUNDER SELECT 1

Boys Basketball 14U League A @ Machnica Community Center
Jul 8 @ 9:30 am

9:30 – (3) A CCA vs. (4) A ASARESE
10:30 – (1) A FIRE SPOT vs. (6) A DEPEW HUSTLE
11:30 – (2) A CROSSOVER vs. (5) A TITANS WHITE

Boys Basketball 14U League B @ Machnica Community Center
Jul 8 @ 9:30 am

12:30 – (6) A SPARTANS vs. (7) B WNY SNEAKERHEADS
1:30 – (2) B NEBC vs. (4) B TITANS BLUE
2:30 – (1) B LINCOLN vs. (5) B GLORIA PARKS

BYE – (3) B COLLEGE BOUND

Boys Basketball 12U @ Tosh Collins Community Center
Jul 8 @ 11:45 am

11:45 – (5) NEBC vs. (6) COLLEGE BOUND
12:40 – (3) LANIGAN vs. (8) WNY BRAVES
1:35 – (4) SPARTANS vs. (7) CITY ROCKS WEST
2:30 – (1) LINCOLN vs. (2) ASARESE

Jul
10
Mon
Monday Varsity Basketball @ Machnica @ Machnica Community Center
Jul 10 @ 5:00 pm

5:00 – (1) MCKINLEY vs. (3) TAPESTRY
5:55 – (4) DUNKIRK vs. (11) EMERSON
6:50 – (5) MST SENECA vs. (10) RB3
7:45 – (6) LAFAYETTE vs. (9) CSAT
8:40 – (7) ST. FRANCIS  vs. (8) KEN WEST

BYE – (2) CHRISTIAN CENTRAL

Jul
11
Tue
Tuesday Night Varsity Basketball Machnica @ Machnica Community Center
Jul 11 @ 5:00 pm

5:00 – (5) TAPESTRY vs. (7) N. TONAWANDA
5:55 – (4) BURGARD vs. (8) MIDDLE EARLY
6:50 – (3) ORACLE vs. (9) NICHOLS
7:45 – (2) CITY HONORS vs. (10) NIA CATHOLIC
8:40 – (1) MCKINLEY vs. (11) HUTCH TECH

BYE – (6) GRAND ISLAND

Jul
12
Wed
Boys Basketball 16U @ Machnica Community Center
Jul 12 @ 6:00 pm

6:00 – (3) LINCOLN vs. (6) NF TARHEELS
7:00 – (4) MC vs. (5) LINCOLN MEMORIAL
8:00 – (2) NEBC vs. (7) SALVATION ARMY

BYE – (1) SPARTANS

Jul
13
Thu
Girls Varsity Basketball @ Delavan Grider Community Center
Jul 13 @ 5:00 pm

5:00 – (4) ARTS vs. (5) EMERSON
5:55 – (2) McKINLEY vs. (7) TAPESTRY
6:50 – (1) OLMSTED vs. (8) I-90
7:45 – (3) HEALTH SCI vs. (6) ORACLE

Thursday Night Varsity Basketball Machnica @ Machnica Community Center
Jul 13 @ 5:00 pm

6:00 – (5) NICHOLS vs. (8) BASCS
6:55 – (1) MCKINLEY vs. (3) TAPESTRY
7:50 – (2) ST FRANCIS vs. (4) MIDDLE COLLEGE
8:45 – (6) OLMSTED vs. (7) N. TONAWANDA